I manažeři se musí neustále vzdělávat

Mnoho z vás to dobře zná. Museli jste sedět na povinné přednášce nebo semináři, přestože jste věděli, že nic z toho, co se zde dozvíte, nebude zajímavé, natož uplatnitelného v praxi. A teď byste chtěli studovat dál  a rozvíjet své manažerské dovednosti. Jen máte strach, že zase budete jenom ztrácet svůj drahocenný čas.

Hledáte-li praktické studium zaměřené na rozvoj dovedností z oblasti managementu a nechcete svou kvalifikaci zvyšovat pouze jednorázovými manažerskými kurzy, je studijní program MBA pro vás tou správnou volbou. Programy MBA bývají zaměřeny na firemní procesy a řízení podniku, jednotlivé kurzy vás provedou oblastmi marketingu, strategického a finančního řízení či řízení lidských zdrojů. Běžnou součástí mba studia pak jsou individuální konzultace a realizace poznatků v reálném prostředí podniku.
Většina škol jako podmínku k přijetí vyžaduje předchozí manažerskou praxi. Očekávají se tedy minimálně základní znalosti z oblasti a nemůže se vám tak stát, že se celé studium budete pouze plácat po povrchu informací a nepůjdete do hloubky. Jistě také oceníte možnost otevřených debat a výměny zkušeností nejen s dalšími studenty, ale i s pedagogy z řad zkušených manažerů z praxe.

O tom, že jakékoli studium je pro pracujícího člověka náročné, není pochyb, natož studium, jemuž se musíte intenzivně věnovat déle než rok. Školy poskytující MBA studium se však časově vytíženým manažerům snaží vyjít co nejvíc vstříc – studium bývá distanční, většinu času probíhá formou e-learningu a zhruba jednou měsíčně se konají osobní setkání s lektory a ostatními účastníky.

Studium MBA vám přinese mnohé a po absolvování programu se určitě na své profesní (a možná i osobní) cestě posunete dál. Jediné, co vás může přinutit k přemýšlení, zda se touto cestou vydat a podat si přihlášku ke studiu, je poměrně vysoká cena studia (většinou v řádech stotisíců) a také to, že titul MBA (Master of Business Administration), který po úspěšném absolvování získáte, i přes veškerou svou prestiž není v České republice stále ještě považován za vysokoškolský.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *