Proběhla diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava

     

Diseminační konference programu Erasmus+ odborné vzdělávání a příprava se konala ve dnech 14. – 15. listopadu 2017 v Českých Budějovicích.

V rámci Evropského týdne odborných dovedností uspořádal Dům zahraniční spolupráce celostátní konferenci věnovanou oslavám 30. výročí existence vzdělávacích programů EU. Na konferenci vystoupila paní Mgr. Marta Stará, vedoucí odboru odborného vzdělávání z MŠMT s příspěvkem „Přínos mezinárodní spolupráce pro rozvoj odborného vzdělávání“, dále pan Ing. Jaromír Coufalík, ECVET expert při DZS s příspěvkem „Historické okénko do vzdělávacích programů EU zaměřených na odborné vzdělávání“, ředitel SOU a SOŠ Horky nad Jizerou pan Ing. Vratislav Morava prezentoval dlouholetou zkušenost školy s projekty Leonardo da Vinci a Erasmus+ v prezentaci nazvané „Zapojení SOU Horky na Jizerou do vzdělávacích projektů EU“ a vedoucí oddělení odborného vzdělávání DZS paní Mgr. Helena Slivková s příspěvkem „Současné a budoucí stavební kameny sektoru odborného vzdělávání v programu Erasmus+“. Pozvání na konferenci rovněž přijal generální ředitel NH Hotels Prague pan Petr Nešpůrek – osobnost z medailonků zveřejněných na webu www.mujerasmus.cz, který promluvil na téma „Na zkušenosti, které jsem nasbíral v zahraničí, nedám dopustit“.

 

Kromě představení  dlouhodobého významu Evropských programů v oblasti odborného vzdělávání byla na konferenci také předána ocenění Pečeť kvality 2017 institucím, které úspěšně ukončily projekty v programu Erasmus+, jejichž realizace významně přispěla k rozvoji mezinárodní spolupráce (internacionalizaci) těchto institucí v oblasti odborného vzdělávání a přípravy.

Tato ocenění získaly organizace:

SOŠ a SOU technické Třemošnice,

Obchodní akademie Česká Lípa

a ŠKODA AUTO a.s., Střední odborné učiliště strojírenské, odštěpný závod.

V rámci oslav 30. výročí byla Domem zahraniční spolupráce vyhlášena kreativní soutěž pro žáky odborných škol „Vyrob panenku – symbol účastníka stáže Erasmus+“, do které se zapojilo celkem 22 škol z celé České republiky. Vítězové byli vyhlášeni na akci Erasmus Generation Night v pražském klubu ROXY dne 19. 10. 2017 a na konferenci v Českých Budějovicích byly předány ceny těmto organizacím:

1. místo – SOŠ a SOU, Beroun-Hlinky – panenka Erka

2. místo – Masarykova střední škola chemická, Praha – panenka Křemík

3. místo – Střední škola nábytkářská a obchodní, Bystřice pod Hostýnem – panenka Oma

Na konferenci byla zároveň vyhlášena soutěž Miss Sympatie, kterou volili účastníci konference. Titul získalo SOU Hluboš pro svou panenku Jiřinu.

 

Druhý konferenční den pak probíhaly tematické workshopy o praktickém využívání principů ECVET, dopadech projektů, diseminaci a příkladech dobré praxe sloužících jako inspirace pro další návrhy mezinárodních projektů. Po celou dobu konference probíhala v prostorách hotelu RETROVÝSTAVA k výročí programu, výstava všech soutěžních panenek a také zde byly vystaveny výstupy projektu „We learn from history“ SUPŠ Jihlava – nádherné modely historických šatů, které krásně ozdobily všechny prostory Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích a přispěly k vytvoření příjemné slavnostní atmosféry této konference.

 

 

 

Dům zahraniční spolupráce (DZS) je příspěvková organizace zřízená Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy, která podporuje mezinárodní spolupráci se zahraničními subjekty v oblasti školství a vzdělávání. DZS plní roli národní agentury pro program Erasmus+ v České republice.

Informace k programu Erasmus+ naleznete na www.naerasmusplus.cz.

Více informací o aktivitách DZS je k dispozici na www.dzs.cz.

 Zdroj fotografií: DZS

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *