Terorismus a jiné hrozby. AAU nabízí exkluzivní debaty o Severoatlantické alianci

Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. (AAU) v Praze nabízí jedinečnou šanci těm, kteří se zajímají o Severoatlantickou alianci. Přichází s v českém měřítku ojedinělým projektem přednášek. Pod vedením lektorky AAU a dlouholeté spolupracovnice NATO ACT Innovation Hub Kristiny Soukupové mají zájemci možnost dozvědět se vše o nejmocnější vojenské alianci světa.

Co všechno určuje současnou a budoucí podobu aliance? Proč jsou některé vojenské operace úspěšnější než druhé? Jaké je postavení České republiky v rámci nejmocnějšího strážce světového pořádku? Otázky, které rádi zodpoví odborníci z různých koutů této planety. Anglo-americká vysoká škola v Praze (AAU) se může pochlubit zajímavým prvenstvím. „Stali jsme se vůbec první civilní vysokou školu spolupracující s NATO ACT Innovation Hub na sérii vzdělávacích přednášek o NATO,“ říká marketingová ředitelka AAU Dana Kucejová.

Garantkou vzdělávacího seriálu přednášek je Kristina Soukupová – bezpečnostní analytička, která získala doktorát na King’s College v Londýně. Přednášky probíhají formou videokonferencí. Po prezentaci hosta vždy následuje otevřená diskuse, v níž dostanou zájemci možnost klást zvídavé dotazy.

NATO obvykle komunikuje prostřednictvím mluvčích, komunikace s jednotlivci je téměř vyloučená. V našem podání se studenty hovoří lidé, kteří sdělují své vlastní zkušenosti a nikoli oficiální stanoviska aliance,“ tvrdí doktorka Soukupová.

Plejáda zajímavých osobností

Jedním z prvních hostů vzdělávacích přednášek ve spolupráci s NATO byl i pilot španělského námořnictva David Fernandez-Portal. Ten je specialistou na námořní operace NATO v dobách globálního terorismu. Ohrožením pro členské státy NATO jsou také pirátské aktivity v Adenském zálivu a Indickém oceánu.

V říjnu zase AAU nabídla možnost nahlédnout pod pokličku operací NATO v Afghánistánu. Dva protagonisté videokonference se aktivně podíleli na zajišťování bezpečnosti v zemi, která je od začátku 80. let symbolem bojů v neklidné oblasti. Zájemcům přiblížili, jak nesnadná je role centrální vlády v konfliktu s Talibanem.
 
Vedení AAU slibuje, že v podobně atraktivních tahácích nejen pro studenty bude pokračovat i v budoucnosti. Cílem přednášek ve spolupráci s NATO je prohloubit českým zájemcům jejich znalosti o Severoatlantické alianci.

Zdroj: AAUni Prague

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *