Trénuj mozek i o prázdninách aneb logické hry, které Vám nedají spát

Prázdniny už jsou tu a s nimi i zasloužený odpočinek. Po zkouškách, testech a dalších vypětích si mozek zaslouží odpočinout a načerpat nové síly. Aby ale o prázdninách úplně nezakrněl, můžeš ho zaměstnat logickými hrami. Pro inspiraci jsme vybrali nyní ty nejnávykovější onlinovky ze serveru Raketka.cz.

FWG Bridge

Začít s procvičováním svých mozkových buněk můžete například při hře FWG Bridge, kde bude Vaším hlavním úkolem postavit most přes propast. Ke stavbě můžete použít samozřejmě jen omezené množství dřeva, které je také omezené svou délkou a místy, kde se mohou jednotlivé dřevěné díly spojovat. Zdá se Vám to jednoduché? Pak rovnou můžete přejít ke druhému dílu této hry FWG Bridge 2, kde již budete mít k dispozici materiály dva. Zároveň ale budete muset počítat i s velmi omezeným rozpočtem na svou stavbu.

Shift

Pokud máte rádi opravdové výzvy, tak Vás tato graficky jednoduchá hra prostě nadchne. Černobílé prostředí skrývá totiž nejednu nástrahu, která se Vám bude snažit zabránit v procházení jednotlivými levely. Naštěstí má hlavní hrdina tajnou zbraň v rukávu. Umí se totiž invertovat z bílé do černé a naopak a tím obrátit celé herní pole. To, jak správně tušíte, provedete právě klávesou SHIFT. Pro opravdové gurmány zmiňme, že onlinovka Shift má ještě další tři pokračování.

Angry Birds

O něco méně náročnou hrou, kterou jistě dobře znáte nejméně z doslechu, je hříčka Angry Birds. Naštvaní ptáci ale nečíhají jen na mobilních telefonech, ale prověří Vaše schopnosti odhadu a míření i v rámci online hry. Zničit schovávající se zelená prasátka se Vám musí podařit vždy na nejvýše 4 pokusy. Takže nastavte úhel, sílu a pal.

Way of an Idea

Čím jiným zakončit sbírku logických her, než hrou ve které vystupuje sám Albert Einstein. Pořádně nandat mu to můžete pomocí jablka, které pouze pomocí křídy a předem daných prvků budete muset na tabuli dopravit na jeho hlavu. Velmi hezké provedení hry Way of an Idea i nápadité levely Vás jistě zaměstnají na pěkně dlouhou dobu. Možná ještě na delší, než přemýšlení o tom, zda by na Einsteinově místě přeci jenom neměl být Isaac Newton.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *