Život nejen na kolech

Život nejen na kolech je název fotografické soutěže, která se již čtrnáctým rokem snaží upozornit na životní okamžiky lidí se zdravotním postižením. Soutěž a doprovodný cyklus výstav po České republice i Slovensku pořádá nezisková organizace Liga vozíčkářů se sídlem v Brně. Fotosoutěž je určena široké veřejnosti, slavnostní vyhlášení proběhne v říjnu letošního roku na veletrhu Medical Fair. Kromě odborné poroty pod vedením známého fotografa, pana Jindřicha Štreita mohou fotografie hodnotit i návštěvníci veletrhu. Pro vítěze jsou připraveny zajímavé ceny od sponzorů soutěže.

Více o soutěži naleznete na http://www.ligavozic.cz/zivotnejennakolech. Zde jsou vystaveny fotografie z předchozích ročníků, které je možno zakoupit a podpořit tak činnost Ligy vozíčkářů. Fotografie do soutěže je možné zasílat od 1. března do 1. října 2010.
Soutěž je součástí informační kampaně Přisedni si, která pomáhá lidem s postižením přiblížit se široké veřejnosti.

O ročníku 2009 pan Štreit řekl: „Líbilo se mi, že soutěž byla perfektně připravena na profesionální úrovni. Byl jsem potěšen a také překvapen výbornou úrovní fotografií, které byly zaslány k hodnocení.“


Plán doprovodných výstav

1. – 28. února 2010 – Kavárna a čajovna Kačaba, Prokopova 17, 301 00 Plzeň.

Kavárna a čajovna Kačaba je chráněná pracovní dílna jejímž hlavním posláním je vytvářet lidem se zdravotním, převážně mentálním postižením podmínky, které budou směřovat k jejich sociálnímu a pracovnímu začlenění do většinové společnosti. Zřizovatelem Kačaby je obecně prospěšná společnost MOŽNOSTI TU JSOU o.p.s.

3. – 31. května 2010 – Kavárna Vesmírna, Ve Smečkách 5, Praha

Kavárna Vesmírna je místem s pracovně-tréninkovým programem pro lidi s mentálním postižením. Kavárnu Vesmírna provozuje občanské sdružení MÁME OTEVŘENO?

2. – 30. června 2010 – Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově

4. listopadu – 31. prosince 2010 – Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *